HP Inc. Probook 430 G6 - filigranowy notebook dla biznesu
HP Inc. Probook 430 G6 - filigramowy notebook dla biznesu

Przegląd produktu:

Projekt i konstrukcja.

Probook 430 G6 jest również wykonany w wersji Premium, jednak szósta generacja ma ciekawszą formę od serii G5. Chociaż waży tyle samo 1,49 kg, to jego grubość wynosi zaledwie - 18 mm, w porównaniu do 19,8 mm z serią  piąta z ubiegłego roku. Oprócz tego HP nadał także cieńsze ramki i podstawę laptopa w tym samym kolorze, co reszta urządzenia.

 

HP-probook-430-g6-tył

button-click

 

Probook 430 G6 ma aluminiową obudowę dlatego, otwarcie klapy jedną ręką nie stanowi problemu. Jest mega wytrzymały na wszelkiego rodzaju zginanie.

Probook 430 G6

U podstawy nad klawiaturą ma zamontowane dwa całkiem przyzwoicie brzmiące głośniki. Klawiatura typu chiclet jest dość wygodna w pisaniu, odległości między klawiszami są ok a w tym cicha.

HP probook 430 G6

 Dalej znajduje się touchpad i czytnik linii papilarnych (który jest opcjonalny). Oba są szybkie i dokładne. Byliśmy pod wrażeniem większego niż zwykle rozmiaru touchpada, co rzadko można zobaczyć na laptopie z systemem Windows. Jak zwykle wentylacja laptopa odbywa się z kratek na dolnej płycie, podczas gdy gorące powietrze ucieka z lewej strony maszyny.

Probook 430 G6 porty

 

Towarzyszący otworowi wentylacyjnemu po lewej stronie zobaczysz port USB Type-A 3.1 (Gen. 1), który obsługuje szybsze ładowanie, a także czytnik kart SD. Następnie po prawej stronie znajdziesz wtyczkę w kształcie beczki, port USB Type-C 3.1 (Gen. 1) z wyjściem DisplayPort, RJ-45 i złącze HDMI, kolejne USB Type-A 3.1 (Gen. 1) i gniazdo audio.

Jeśli potrzebujesz laptopa biznesowego, który wykona zadanie szybko i sprawnie - na pewno ProBook 430 G6 jest laptopem dla Ciebie. Wygląda teraz bardziej nowocześnie i kompletnie inaczej niż starsze wersje. Chociaż wszystko w nim sugeruje, abyś go kupił, musimy zauważyć, że jeśli posiadasz piątą generację tego modelu, różnica nie jest wystarczająco duża, aby przekonać cię do aktualizacji. 

Dostajesz świetną żywotność baterii. Udało nam się uzyskać około 12 godzin przy przeglądaniu Internetu i prawie 10 godzin przy odtwarzaniu wideo. 

Wyświetlacz HP ProBook 430 G6 ma panel IPS (Chie Mei CMN1375) o rozdzielczości Full HD, wygodne kąty widzenia, dobry współczynnik kontrastu. Jego wadą jest skromne pokrycie kolorystyczne. 

 

HP-probook-430-g6-tył

button-click

 

Następnie możesz dodać możliwość aktualizacji tego laptopa. Po pierwsze, możesz łatwo zdjąć dolną płytę, ponieważ jest ona utrzymywana tylko przez 7 śrub z łbem krzyżowym. Co ważniejsze, istnieją dwa moduły pamięci DIMM RAM, które można zmieścić łącznie do 32 GB pamięci DDR4.

Dodatkowo istnieje gniazdo M.2, które obsługuje dyski NVMe. 

Ponadto, jeśli jesteś w świecie biznesu, jest bardzo możliwe, że potrzebujesz wszechstronności szerokiego wyboru połączeń. Pomimo braku obsługi Thunderbolt, ten laptop oferuje wszystko, czego możesz potrzebować - od czytnika kart SD po obsługę Ethernetu.

 

Banner-dolny

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl